O nás

Firma Termopan vznikla s jasnou vizí, vycházející z požadavků na řešení tepelných mostů. Už od začátku se snažíme hledat materiály, které svými vlastnostmi nebudou pouze stavebně-technickým řešení této problematiky, ale důraz je kladen také na udržitelnost, řešení šetrná k životnímu prostředí a zachování vlastností v čase.

O nás

Přední český výrobce podkladových profilů

Již 12 let na trhu

Nejvyšší kvalita díky vývoji a testování

Poradenství a servis vyškolenými pracovníky

Zajistíme dopravu až k vám domů

Kdo jsme?

Naším cílem je přinášet vám chytrá a spolehlivá řešení v oblasti tepelně technických požadavků pro budovy, dopravní prostředky, technologické zařízení apod.
Naše produkty řeší vaše problémy. Používají se pro okna, dveře, garážová vrata, žaluzie, jako kotvící body u zateplených fasád, pro světlíky, střešní okna atd.
Svoje produkty nejen vyrábíme, ale i vyvíjíme a testujeme. Naším cílem je vám nabízet systémové řešení, které splní nejvyšší kvalitativní požadavky.
Kromě kvalitních produktů nabízíme poradenství a servis prostřednictvím vyškolených pracovníků a široké sítě prodejců.
Jsme největší zpracovatel purenitu a dalších materiálů od německé firmy PUREN ve střední Evropě.
Naše výrobky k vám dopravíme přepravní službou nebo dle domluvy.

Kdo jsme?
Kdo jsme?
Termopan

Co pro vás můžeme udělat?

Pomůžeme vám přerušit a zmenšit tepelné mosty – např. v místě kontaktu dřevěných a hliníkových výplní se stavebními otvory, a rovněž v místě styku obvodového zdiva se základem v základové spáře.

Nabízíme řešení jak pro projektanty a realizační firmy, tak pro koncové zákazníky. Naši odborníci jsou připraveni poskytnout vám rady a podporu při výběru správného produktu pro váš projekt. Navrhneme zdarma správné funkční řešení a obratem zašleme cenovou nabídku ušitou na míru vašim požadavkům.

Inovativní a funkční řešení

Neustále pracujeme na nových uplatněních našich produktů. Svými produkty chceme zlepšit vlastnosti stavebních prvků a zároveň přispět k prodloužení jejich životnosti. S rostoucími nároky na zateplení staveb se stále více objevuje problematika tepelných mostů. A právě s touto problematikou se na nás zákazníci s důvěrou obrací.

Stavíme bez tepelných mostů!

VÝBORNÉ TEPELNÉ IZOLAČNÍ VLASTNOSTI

Použitím termoprofilu/termopodložky Purenit zamezíte tvorbě rosného bodu, kondenzátu a plísni.

MINIMÁLNÍ NASÁKAVOST

Rozměrová stálost vlivem vlhkosti a teploty. Nemění svou strukturu a zachovává si své vlastnosti. Ani po 10 dnech ve vodě se struktura nezmění. Nedochází prakticky k žádnému tloušťkovému bobtnání.

SNADNÉ OPRACOVÁNÍ

Lze jej zpracovávat obdobně jako dřevo nebo dřevěné materiály. Je možné jej šroubovat, vrtat, frézovat. Doporučujeme používat diamantové nástroje ke zvýšení trvanlivosti a zlepšení kvality zpracování. Purenit® je možné lepit všemi běžnými systémy lepidel jako jsou tavná lepidla, nebo jedno a dvousložková PU lepidla.

VYSOKÉ ZATÍŽENÍ V TLAKU ( AŽ 7 TUN)

Snese vysoké zatížení, např. pod garážovými vraty, prosklenou stěnou zimní zahrady nebo jako podložka pod fasádní konzoli. Napětí v tlaku nebo pevnost v tlaku 5,5-7,5 MPa.

NEHOŘLAVÝ MATERIÁL

Nehoří, neodkapává, pro požární účely byl vyvinut Purenit C.

ŠETRNÝ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ

Náš materiál je šetrný k životnímu prostředí, je recyklovatelný a zaručuje udržitelný rozvoj.